Zaloguj się | Rejestracja

Ruszyła przeprawa promowa w Gassach


Ruszyła przeprawa promowa w Gassach

W sobotę 2 sierpnia w Gassach nad Wisłą ruszyła przeprawa promowa. Na drugi brzeg jednorazowo może przepłynąć sześć samochodów osobowych oraz ok. 30 ludzi i rowerzystów. W założeniu prom ma kursować codziennie, umożliwiając płatną przeprawę wszystkim chętnym.


Przeprawa promowa miała początkowo ruszyć w maju. Jednak zbyt niski stan wody w Wiśle uniemożliwił transport promu, który do Gassów musiał być przyciągnięty holownikiem. Później pojawiły się także formalne trudności związane z różnego rodzaju pozwoleniami i uzgodnieniami, dotyczącymi również ochrony środowiska.

W sobotę 2 sierpnia prom po raz pierwszy oficjalnie przewiózł pasażerów na drugi brzeg Wisły. Przeprawa jest płatna - każda osoba musi zapłacić 3 zł. Za rower zapłacimy dodatkowe 2 zł, za motocykl 5 zł, a za samochód 9 zł.


Reklamy Google:


Prom w Gassach ułatwi życie wielu mieszkańcom Konstancina-Jeziorny, którzy, chcąc dostać się do Otwocka lub Karczewa, musieli jechać mostem w Górze Kalwarii (oddalonym o ponad 15 km) albo mostem Siekierkowskim w Warszawie (ponad 25 km). Prom będzie z pewnością atrakcją turystyczną dla wielu osób wypoczywających po obu stronach Wisły oraz dla rowerzystów chętnie jeżdżących po naszej gminie.

Przeprawa w Gassach ma wieloletnią tradycję, ponieważ funkcjonowała tu do końca lat 60 ubiegłego stulecia. Przez lata była niezwykle ważnym miejscem. Podczas II wojny światowej, we wrześniu 1939 roku w Gassach polscy żołnierze stoczyli z Niemcami krwawy bój o tę przeprawę. Poległych upamiętnia znajdujący się przy wale pomnik.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Prom w Gassach
ruszy w lipcu


Na początku lipca w gminie Konstancin-Jeziorna zacznie kursować prom. Przeprawa, zlokalizowana w Gassach nad Wisłą, połączy dwa przeciwległe brzegi rzeki. Inauguracja promu pierwotnie była zapowiadana na maj, ale różne komplikacje spowodowały opóźnienie uruchomienia regularnych kursów.Przeprawa promowa
w Gassach


W maju w gminie Konstancin-Jeziorna, w miejscowości Gassy nad Wisłą ma zacząć kursować prom. Z przeprawy, która połączy naszą gminę ze znajdującym się na drugim brzegu rzeki Karczewem, będą mogli korzystać kierowcy, piesi i rowerzyści. Prom ma zacząć kursować 10 maja, podczas Flis Festiwalu.

poniedziałek 04 sierpnia 2014 - 17:39:05 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja