Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa :: Forum :: Ogólne :: Samorząd, gmina
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
PUBLICZNA SŁUŻBA ZDROWIA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE
Moderatorzy: admin, kacper, tomek24, marylka
Autor Odpowiedzi
czardasz
26 cze 2014 : 21:34
Zarejestrowany #876
Dołączył: 21 sty 2013 : 07:30
postów: 22
Dziś Rada Społeczna Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (przychodnie na ul. Wareckiej , Pocztowej i przychodnie w Opaczy i Słomczynie), otrzymała oficjalną wiadomośc o rezygnacji ze stanowiska dyrektora SPZOZ, dr. Tarnowskiego.
Naszym zdaniem stało się tak ponieważ wsród Rady Miasta oraz władzy wykonawczej gminy Konstancin-Jeziorna nie ma wyraźnej intencji aby w/w przychodnie nadal znajdowały się pod kontrolą publiczną, czyli naszą , mieszkańców tej gminy.
To nie jest dobra wiadomość, wygląda na to, że górę bierze polityka aby nasza lokalna służba zdrowia oparta była jedynie na placówkach prywatnych. I jest to zgodne z linią prezentowaną w tym względzie przez PO. A jaką twarz ma ta polityka, to pokazała nam ostatnio afera taśmowa.
Jeśli spełni się ten czarny scenariusz, to niestety miasto utraci kontrolę nad jakością tej służby. Bo miasto woli wydawać miliony na wypożyczalnię rowerów, skatepark ale rękami i nogami broni się aby nie daj Boże dofinansowywać nasze, publiczne placówki medyczne.
Jest nadzieja, że ta kluczowa dla mieszkańców decyzja nie będzie podejmowana za tej kadencji RM. Może następni radni będą rozsądniejsi i zachowają nasze przychodnie we władaniu publicznym.
Czego sobie i wszystkim mieszkańcom życzę.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System