WiadomośćTramwaj bliżej Konstancina-Jeziorny
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 29 stycznia 2018 - 14:31:22


Tramwaj bliżej
Konstancina-Jeziorny


W tym roku ma powstać projekt budowlany nowej linii tramwajowej z Warszawy Zachodniej do Wilanowa. Nowa linia pobiegnie od Dworca Zachodniego ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r, Rakowiecką, Belwederską i Sobieskiego do Miasteczka Wilanów. Długość trasy wyniesie niemal 12 km, będzie na niej 18 przystanków, w tym jeden podziemny z tunelem na Dworcu Zachodnim. Prace budowlane planowane są na lata 2019-21.


Przez cały 2018 rok będzie powstawał projekt budowlany nowej linii tramwajowej z Warszawy Zachodniej do Wilanowa, uzyskiwane będą decyzje i pozwolenia. Nowa linia tramwajowa pobiegnie od Dworca Zachodniego ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r, Rakowiecką, Belwederską i Sobieskiego do Miasteczka Wilanów. Długość trasy wyniesie niemal 12 km, będzie na niej 18 przystanków, w tym jeden podziemny z tunelem na Dworcu Zachodnim. Tramwaje Warszawskie zaplanowały także budowę dwóch odgałęzień: po ul. Gagarina, na Sielce i po ul. Św. Bonifacego na Stegny.

W styczniu Komisja Europejska potwierdziła, że budowa tramwaju do Wilanowa otrzyma dofinansowanie z funduszy UE. Inwestycja została zweryfikowana i przeszła pełną kontrolę merytoryczną. Prace budowlane planowane są na lata 2019-21.

Reklamy Google:


Trasa do Wilanowa będzie obsługiwana 50 tramwajami zakupionymi specjalnie w tym celu. Będą to jednoprzestrzenne, niskopodłogowe wagony dwukierunkowe, nieco różniące się konstrukcją od taboru w tej chwili jeżdżącego po Warszawie - między innymi będą nieco dłuższe, a ich masa spoczywać będzie nie na trzech, a na czterech wózkach, przy czym w celu minimalizacji hałasu skrajne wózki będą skrętne.

Więcej informacji o nowej linii na stronie tramwajdowilanowa.pl.

Być może kolejnym krokiem będzie budowa połączenia tramwajowego z Wilanowa do Konstancina. W 2013 roku warszawscy urzędnicy zaprezentowali propozycje nowych linii tramwajowych. Lista ta składała się aż z 80 nowych tras. Jedną z nich była linia tramwajowa z Warszawy do naszego miasta.

Źródło: tramwajdowilanowa.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Tramwaj bliżej Konstancina-Jeziorny?

Możliwe, że nowa linia tramwajowa w Warszawie, która ma prowadzić od ul. Puławskiej do al. Rzeczypospolitej, zostanie przedłużona do ul. Przyczółkowej w Wilanowie. Tym samym pętla tramwajowa byłaby jeszcze bliżej Konstancina-Jeziorny, obok planowanej galerii handlowej z parkingiem na 2 tysiące aut.Tramwajem z Warszawy
do Konstancina?


Warszawscy urzędnicy zaprezentowali niedawno propozycje nowych linii tramwajowych. Lista składa się aż z 80 nowych tras. Jedną z nich jest linia tramwajowa z Warszawy do Konstancina-Jeziorny. W lipcu wybrano firmę konsultingową, która oceni zasadność propozycji od strony komunikacyjnej i ekonomicznej.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.3596 )