WiadomośćSkatepark w Konstancinie prawie gotowy (więcej...)
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
środa 07 maja 2014 - 06:22:18


Skatepark w Konstancinie prawie gotowy

Jeszcze przed wakacjami przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie zostanie otwarty kompleks sportowo-rekreacyjny ze skateparkiem i parkingiem. Odwiedziliśmy teren budowy, która zaczęła się pod koniec ubiegłego roku, by sprawdzić czy wszystko przebiega zgodnie z planem. Prace idą pełną parą i mają zakończyć się za niespełna miesiąc - 31 maja.


Kompleks sportowo-rekreacyjny w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie będzie kosztował nieco ponad 2,3 mln złotych, a buduje go firma Park-M ze Starego Sącza, która wcześniej przebudowywała Park Zdrojowy. Prace zaczęły się pod koniec ubiegłego roku i w tym momencie są na zaawansowanym etapie. Firma Park-M wykonała już większość prac ziemnych, będących najmniej efektowną częścią inwestycji. Przy ul. Bielawskiej powstało już wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej i ręcznej ze sztuczną nawierzchnią oraz skatepark, na którym już są przeszkody dla sympatyków skateboardingu.

Pod koniec kwietnia na terenie kompleksu zamontowano ściankę wspinaczkową, którą wyprodukowano w Gliwicach. Ścianka o wysokości ponad 3 m, wykonana jest z laminatu imitującego skałę. Do Konstancina-Jeziorny przyjechała tirem na dużej platformie, z której zestawiał ją dźwig. Na ukończeniu jest również parking z 53 miejscami postojowymi dla samochodów i autokarów, który posłuży głównie rodzicom dzieci z pobliskiej szkoły. Wykonano również już większość alejek, które zostały wyłożone kostką.

Reklamy Google:


Na terenie kompleksu powstaną jeszcze boisko do siatkówki, toaleta i siłownia na świeżym powietrzu, na której będą m.in. równoważnia, drążek do podciągania i bieżnia. Brakuje również trawy, krzewów, drzewek, ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych i oświetlenia, które pojawią się na sam koniec prac. Warto dodać, że oświetlone będą nie tylko boiska, lecz także cały teren, dzięki czemu z obiektu będzie można korzystać również po zmroku. Bezpieczeństwa będą strzegły kamery monitoringu miejskiego, o zamontowanie których wystąpił Janusz Wiaterek, komendant straży miejskiej. Kompleks został tak zaprojektowany, by zimą, niezależnie od pogody, na boisku do siatkówki mogło powstać lodowisko z taflą chłodzoną elektrycznie. O zakup takiego lodowiska zabiegali młodzi mieszkańcy Konstancina-Jeziorny i władze naszego miasta zobowiązały się spełnić tę prośbę podczas nadchodzącej zimy.

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego ma się zakończyć 31 maja. Zarówno urzędnicy, jak i przedstawiciele wykonawcy zapewniają, że nie ma żadnych opóźnień i wszystko wskazuje na to, że termin zostanie dotrzymany. Długo oczekiwane otwarcie kompleksu nastąpi tuż przed wakacjami, by mógł służyć młodzieży podczas letniej przerwy w nauce.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościKompleks sportowo-rekreacyjny powstaje przy ul. Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:


Skatepark w Konstancinie: umowa podpisana

W ubiegłym tygodniu, 18 listopada, w urzędzie miasta odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego ze skateparkiem, która zacznie się w ciągu kilku najbliższych dni. Obiekt, na który młodzież z Konstancina-Jeziorny czeka od kilku lat, będzie kosztował nieco ponad 2,3 mln złotych, a zbuduje go firma Park-M ze Starego Sącza.

Skatepark w Konstancinie - wkrótce budowa

Prawdopodobnie w listopadzie przy ulicy Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie rozpocznie się wreszcie długo oczekiwana budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego wraz ze skateparkiem oraz parkingiem. Nowe zagospodarowanie terenu będzie ukończone przed przyszłorocznymi wakacjami. Koszt inwestycji to ponad 1,9 mln złotych.

Konstancin: w tym roku rusza budowa skateparku

W połowie stycznia na komisji Bezpieczeństwa Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny została zaprezentowana zamówiona przez urząd miasta koncepcja zagospodarowania terenu przy ul. Bielawskiej, na którym powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny wraz ze skateparkiem oraz parkingi. Koncepcja spodobała się zarówno samorządowcom, jak i młodym ludziom, którzy od przeszło dwóch lat zabiegają o budowę skateparku.

Skatepark w Konstancinie: coraz bliżej

Samorząd Konstancina-Jeziorny w drugiej połowie 2013 roku ma zamiar zagospodarować teren między Jeziorką, a ul. Bielawską, który znajduje się naprzeciwko Zespołu Szkół nr 3. Jak w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny poinformował burmistrz Kazimierz Jańczuk, powstaną tam nie tylko długo oczekiwany przez młodzież skatepark, lecz także plac zabaw, boiska wielofunkcyjne oraz parking.

Konstancin za skwerem sportów miejskich

W poniedziałek 27 lutego, w Konstancinie odbyło się spotkanie komisji bezpieczeństwa, kultury, oświaty i sportu rady miejskiej, podczas którego samorządowcy wstępnie zgodzili się, by naprzeciwko szkoły przy ul. Bielawskiej powstał skwer sportów miejskich. Inicjatorzy pomysłu, którzy chcą, żeby na skwerze znalazł się przede wszystkim skatepark, przedstawili władzom miasta koncepcję budowy nowego, wielofunkcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego dla osób w każdym wieku - od dzieci po seniorów.

Skwer sportów miejskich w Konstancinie

Na placu przy ul. Bielawskiej naprzeciwko Zespołu Szkół nr 3 w Konstancinie, gdzie dotychczas planowano usytuowanie skateparku oraz boisk wielofunkcyjnych i parkingu dla szkoły może powstać obiekt, który połączy wszystkie te zamierzenia - skwer sportów miejskich. Pomysłodawcą projektu jest Tomasz Nowicki, ten sam, który zainicjował starania o skatepark. Propozycja spodobała się wielu samorządowcom.

Skatepark w
Konstancinie w 2013 roku


Wszystko wskazuje na to, że w 2013 roku na przeciwko Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej powstanie skatepark, o którego budowę od 2010 roku zabiegają młodzi mieszkańcy Konstancina-Jeziorny. W tegorocznym budżecie rada miejska przeznaczyła 30 tysięcy złotych na koncepcję obiektu. Natomiast w przyszłym roku samorząd ma wydać na budowę 700 tys. złotych.

Zaprojektuj skatepark
w Konstancinie


W sobotę 15 października rusza akcja "Młodzież projektuje skatepark. Konsultacje społeczne w sprawie wizualizacji skateparku". Młodzi mieszkańcy Konstancina, którzy już przeszło rok zabiegają o budowę skateparku, przygotowali ankietę dla mieszkańców naszej gminy. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że jej wyniki uzmysłowią wszystkim, jak duże jest zapotrzebowanie na skatepark. Ankieta pomoże również ustalić, jak ma wyglądać oraz gdzie powinien powstać skatepark, tak aby nikomu nie przeszkadzał.

Skatepark przy ulicy Bielawskiej?

Podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 19 kwietnia, rada miejska zgodnie z zaleceniami Regionalnej Izby Obrachunkowej dokonała licznych cięć w tegorocznych wydatkach inwestycyjnych. Z budżetu zniknęła m.in. kwota 30 tys. złotych, która miała być przeznaczona na koncepcję budowy skateparku. Jednak samorządowcy zapewniają, że obiekt zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami powstanie w 2013 roku.

Projekt skateparku dostał dofinansowanie

Jedna z największych społecznych inicjatyw, organizowana przez konstancińską młodzież, otrzymała 30 tysięcy złotych z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na wykonanie projektu skateparku, który ma powstać w naszym mieście.

Skatepark w Konstancinie

Tomasz Nowicki jest autorem petycji oraz pomysłodawcą inicjatywy społecznej na rzecz budowy skateparku w Konstancinie-Jeziornie. Na co dzień jest uczniem III klasy o profilu informatyczno-matematycznym Technikum Elektrycznego w Warszawie. Od dwóch lat współpracuje z Fundacją Robinson Crusoe. W tegorocznych wyborach samorządowych był najmłodszym kandydatem, startującym na urząd radnego miasta. Zapraszamy na pierwszy obszerny wywiad z Tomaszem Nowickim.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.1879 )