WiadomośćPoczta w Skolimowie szuka lokalu! (czytaj więcej...)
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
środa 20 kwietnia 2011 - 06:28:58


Poczta w Skolimowie
szuka lokalu!


Poczta Polska wraz z gminą, szukają lokalu do wynajęcia dla Urzędu Pocztowego w Skolimowie. Obecny stan budynku przy ul. Moniuszki nie pozwala na dalszą pracę w tym miejscu.


O problemach lokalowych poczty w Skolimowie pisaliśmy już pod koniec lutego, weryfikując plotki na temat zamknięcia urzędu z powodu złego stanu technicznego budynku, w którym mieści się filia Poczty Polskiej. Wówczas, Dział Informacji i Komunikacji Społecznej Centrali Poczty Polskiej informował nas, że nie jest planowana likwidacja placówki. Z tego względu, iż warunki w jakich pracują urzędnicy są bardzo trudne, a właściciel budynku Urząd Miasta i Gminy wycofał się z przeprowadzenia generalnego remontu, Poczta Polska zdecydowała się na zmianę lokalizacji swojej filii.

Reklamy Google:Na początku kwietnia, na stronach Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna pojawiła się informacja, że Centrum Poczty Polskiej Oddział Rejonowy Warszawa-Zachód, poszukuje w Skolimowie pomieszczenia o powierzchni około 80 m2 celem wynajęcia na siedzibę poczty.
Do tej pory zgłoszono dwie lokalizacje. Wiemy już, że jedna z nich, proponowana przez gminę, została odrzucona z powodu braku zgody właścicieli.

W rozmowie z naszym reporterem, Jacek Barański p.o. kierownika Wydziału Operacyjnego Infrastruktury Warszawa-Zachód, nie zdradza szczegółów dotyczących nowej lokalizacji. "Cały czas jesteśmy na etapie poszukiwania lokalu dla urzędu" - tłumaczy.
Poczta, oprócz poszukiwania samego lokalu, rozważa również rozwiązanie, aby sugerować inwestorom budowanych dopiero lokali uwzględnienie w nich części usługowej miejsca, do którego można byłoby w przyszłości przenieść Urząd Pocztowy. Na razie wszystkie działania są w sferze założeń teoretycznych, ponieważ nie wiadomo kiedy dokładnie zostanie znalezione nowe miejsce dla urzędników pracujących przy ul. Moniuszki.

W kwestii ciągle powracających pogłosek na temat zamknięcia urzędu warto przypomnieć, że Centrala Poczty deklarowała wcześniej, iż nie ma zamiaru wyłączać placówki z działalności. Należy sobie jednak zdać sprawę z tego, że pogarszający się stan techniczny budynku (tu w szczególności niespełnianie wymogów związanych z BHP i PPŻ), nie będzie działał na korzyść dalszego utrzymywania w nim urzędu. Chodzi tu bowiem przede wszystkim o bezpieczeństwo klientów i pracowników skolimowskiej poczty.

Urzędy Pocztowe na mapie Konstancina-Jeziorny
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Tekst i zdjęcia: Mikołaj Ostrowski

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Zobacz artykuły powiązane:

Poczta w Skolimowie będzie działać!
Od dość dawna w Skolimowie, dzielnicy Konstancina-Jeziorny, chodzą plotki, iż tamtejszy Urząd Pocztowy mieszczący się przy ul. Moniuszki 22b ma zostać zamknięty ze względu na zły stan budynku. Postanowiliśmy sprawdzić te pogłoski i ustalić fakty.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.547 )