WiadomośćKolejna osoba oszukana przez fałszywą policjantkę
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 12 lutego 2018 - 08:08:04


Kolejna osoba oszukana przez fałszywą policjantkę

Pomimo prowadzonej kampanii informacyjnej niemal codziennie kolejne osoby stają się ofiarami oszustów. W zeszłym tygodniu 83-letnia mieszkanka Konstancina-Jeziorny przekazała pieniądze i biżuterię po tym, jak jej córka spowodowała wypadek i fałszywa pani "komendant" poinformowała, że trzeba zapłacić kaucję, by córka nie trafiła do więzienia. Oczywiście żadnego wypadku nie było. Policja apeluje: prawdziwy policjant nigdy nie żąda pieniędzy.


Policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzają spotkania z seniorami i pracownikami banków, w celu zapobieżenia dalszym oszustwom na fałszywego "policjanta" czy "wnuczka". Niestety mimo apeli i działań profilaktycznych codziennie na terenie naszego powiatu ofiarami przestępców stają się kolejne osoby.

Reklamy Google:


W zeszłym tygodniu 83-letnia mieszkanka Konstancina-Jeziorny posłuchała podszywającej się pod policjantkę kobiety i uwierzyła bez sprawdzenia, że jej córka miała wypadek - śmiertelnie potraciła na przejściu dla pieszych człowieka. Policjantka, przedstawiająca się za komendantkę, współczuła zaistniałej sytuacji i poinformowała, że trzeba zapłacić kaucję. Jeśli kobieta tego nie zrobi, to córka może trafić do więzienia.

Kobieta wypłaciła gotówkę w banku i mimo ostrzeżeń pracownika, który prosił by w żadnym wypadku nikomu nie przekazywała pieniędzy, 83-latka kierując się odruchem serca przekazała oszczędności wraz z biżuterią śniademu mężczyźnie, który pojawił się jako kurier w jej mieszkaniu.

Policja wznawia swój apel: Chcemy, by zdanie "Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze" na trwałe przeniknęło do świadomości społecznej. Powtarzajmy to rodzicom i dziadkom. Niech ten temat stanie się elementem każdego spotkania.

Źródło: KPP w Piasecznie

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPolicja ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze, podając się za rodzinę:

Zobacz artykuły powiązane:

Uwaga! Kolejne próby oszustwa w Konstancinie

Kolejne przypadki działania oszustów w Konstancinie. W poniedziałek, 5 lutego aż osiem razy usiłowano oszukać starsze osoby metodami na wnuczka i policjanta. Na szczęście niedoszłe ofiary nie przekazały pieniędzy oszustom i skontaktowały się z Policją.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.3611 )