WiadomośćWiosną ruszy rozbudowa Jedynki
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 08 grudnia 2017 - 07:02:30


Wiosną ruszy rozbudowa Jedynki

W przyszłym roku rozpocznie się długo oczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wojewódzkiej. Powstaną nowa sala gimnastyczna, stołówka, kuchnia oraz łącznik, w którym znajdą się m.in. nowe sale lekcyjne, szatnie i toalety. Budowa, która ma zacząć się wiosną przyszłego roku, została wstępnie oszacowana na ponad 11,7 mln złotych. Nowa część Jedynki ma być gotowa we wrześniu 2019 roku.


Budowa miała zacząć się już pod koniec tego roku, ale przedłużyło się opracowywanie projektu. Obecnie samorządowcy czekają na pozwolenie na budowę. Na początku przyszłego roku ma zostać ogłoszony przetarg, a prace budowlane maja zacząć się wiosną. Wstępne koszty inwestycji zostały oszacowane na ponad 11,7 mln złotych. Projekt nowej części szkoły jest imponujący. Jego powstanie poprzedziły długotrwałe konsultacje, w których uczestniczyli nie tylko przedstawiciele szkoły, lecz także mieszkańcy Skolimowa. Starano się, by nowa część szkoły była funkcjonalna, nowoczesna, a przy tym jak najładniejsza.

Reklamy Google:


Przede wszystkim Jedynka zyska nową salę gimnastyczną. Jej dach ma być pokryty zielenią, a część jej elewacji będą porastały ozdobne pnącza. Roślinność ma sprawić, że obiekt będzie pasował do leśnego otoczenia. Hala sportowa powstanie od strony ul. Wojewódzkiej, częściowo na gminnej działce sąsiadującej ze szkołą. Budowa nie spowoduje zniszczenia boiska, ani wycinki starych sosen, rosnących wokół placówki. Obiekt ma służyć nie tylko uczniom, lecz także innym mieszkańcom, po godzinach pracy szkoły. Dlatego też zaprojektowano osobne wejście z ulicy.

Oprócz sali gimnastycznej zostanie zbudowany również piętrowy łącznik prowadzący do starej części. Znajdą się w nim szatnie, toalety, magazynek i pomieszczenie dla trenerów oraz trzy nowe sale lekcyjne. W ramach rozbudowy placówki powstanie także nowoczesna kuchnia oraz przestronna stołówka. Dotychczasowe zostaną wyburzone. W nowym projekcie zagospodarowania terenu zadbano także o dodatkowe miejsca parkingowe wokół szkoły. Jedynka najdłużej ze wszystkich konstancińskich szkół "męczyła" się w ciasnej, starej sali, ale za 1,5 roku będzie miała najnowszą i prawdopodobnie najładniejszą halę. Ma być gotowa we wrześniu 2019 roku.

W przyszłym roku samorząd ma opracować także koncepcję zagospodarowania centrum Skolimowa, czyli niezabudowanego terenu między ulicami Wojewódzką i Rycerską, rozpościerającego się od ul. Prusa aż do szkoły.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.3542 )