WiadomośćWłoska motoryzacja w Konstancinie (więcej...)
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
poniedziałek 10 września 2012 - 17:40:13


Włoska motoryzacja
w Konstancinie


W sobotę i w niedzielę ogród wokół XVII-wiecznego pałacu w Oborach zamienił się w prawdziwe włoskie miasteczko, którego główną atrakcją były włoskie auta. Spotkanie już po raz drugi zorganizował Klub Miłośników Włoskiej Motoryzacji ForzaItalia.pl. Piknik przyciągnął sympatyków włoskiej kultury i motoryzacji nie tylko z całej Polski, lecz także z zagranicy.


Organizatorzy tegorocznego zlotu przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których były m.in. wystawa fotograficzna, degustacja specjałów włoskiej kuchni oraz projekcje filmów, w których ważne role odgrywały włoskie samochody. Nie zabrakło również wykładów przybliżających kulturę Półwyspu Apenińskiego oraz historię włoskiej motoryzacji. Zaproszeni goście opowiedzieli nie tylko o historii włoskiej kawy, architekturze, włoskiej myśli konstrukcyjnej oraz jej wpływie na inne marki, lecz także o autach, które w tym roku obchodzą jubileusze.

Reklamy Google:


W tym roku przypada m.in. 20-lecie spółki Fiat Auto Poland i 40. rocznica podpisania kontraktu na produkcję w Polsce Fiata 126p, którą uruchomiono w Termini Imerese na Sycylii. Podczas zlotu odnotowano również 50 lat Alfy Romeo Giulia, 100-lecie firmy karoseryjnej Bertone, 10-lecie Alfy Romeo 156 – modelu GTA, 20-lecie Alfy Romeo 155 oraz ćwierć wieku Alfy 164 i rajdówki: Lancii Delty Integrale. Zorganizowano również konkursy wiedzy o włoskiej motoryzacji i kulturze, a także wiele zabaw dla najmłodszych. Piknik nie mógłby się odbyć także bez włoskiej muzyki.

Jednak największe zainteresowanie budziły samochody prezentowane w pałacowym ogrodzie, zarówno najnowsze modele m.in. fiatów, lancii, alfa romeo, jak i zabytkowe, unikatowe auta. Nie zabrakło absolutnych perełek motoryzacji, do których można zaliczyć m.in. maserati quattroporte, wyścigowy samochód alfasud czy lśniące, czerwone ferrari, z którym niemal każdy się fotografował. Na zlot przybyły również znane wszystkim maluchy i duże fiaty, które do dzisiaj mają swoich zagorzałych fanów i niemal u wszystkich wywołują miłe wspomnienia. Można było podziwiać także motocykle marki Ducatti i skutery firmy Vespa. Większość aut wystartowało w rajdzie turystycznym, który przebiegał ulicami naszego miasta. 30 najpiękniejszych samochodów wzięło udział w konkursie elegancji. Decyzją jury pierwszą nagrodę zdobył Fiat 500 Taxi.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a pałacowy ogród jest do tego idealnym miejscem. Dlatego też piknik cieszył się dużym powodzeniem także wśród mieszkańców Konstancina i okolic. Można było skorzystać z potraw z grilla, które serwowano nad malowniczym stawem. Niezwykle udany zlot Klub Miłośników Włoskiej Motoryzacji ForzaItalia.pl zakończył bardzo efektowny wieczorny pokaz mody włoskiej.

Jednym z patronów medialnych pikniku był portal Konstancin24.eu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.1125 )