Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Spektakl "Frida - Życie Sztuka Rewolucja" w Hugonówce


Spektakl "Frida - Życie Sztuka Rewolucja"
w Hugonówce


W sobotę, 24 marca o godz. 19 w Konstancinie-Jeziornie, na scenie Hugonówki przy ul. Mostowej 15 odbędzie się wyjątkowy spektakl "Frida - Życie Sztuka Rewolucja". Niezwykłe widowisko poświęcone życiu i twórczości meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy w przejmującym monodramie.


Pierwszy, polski projekt teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Spektakl aktora, reżysera i dramaturga Jakuba Przebindowskiego jest wyjątkowym połączeniem teatru, videoartu, performance, videoteatru oraz malarstwa. Warto dodać, że część
zdjęć do filmu, który jest częścią spektaklu została zrealizowana w Pałacu w Nieborowie. To właśnie tutaj Diego Rivera, partner Fridy, zamieszkał podczas swojej powojennej wizyty w Polsce. W roli Fridy Kahlo wystąpi aktorka i malarka Martyna Kliszewska.

Reklamy Google:


Akcja spektaklu rozgrywa się w ostatnich chwilach życia malarki. Frida Khalo opowiada o sobie i sprawach dla siebie najważniejszych. Wzruszająca opowieść o życiu i miłości, a także walce o artystyczną niezależność kobiety-malarki. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością artystki w przejmującym monodramie. Sztuka, miłość, choroba, kalectwo, ogromna pasja życia oraz walka o piękno i prawdę to tylko niektóre punkty wyjścia dla opowieści o tej niezwykłej artystce. Pełen zmysłowości spektakl, szczególny monolog, z pogranicza jawy i snu.

Bilety 45 i 35 zł do kupienia w kasie KDK i na www.konstancinskidomkultury.pl.

Scenariusz i reżyseria - Jakub Przebindowski
Scenografia - Witek Stefaniak
Kostiumy i stylizacje - Martyna Kliszewska
Choreografia - Anna Głogowska
Muzyka - Ygor Przebindowski
Zdjęcia - Katarzyna Chmura
W roli Fridy Khalo - Martyna Kliszewska

Jakub Przebindowski - aktor, reżyser, autor sztuk teatralnych i muzyki pisanej do teatru. Zadebiutował w filmie Andrzeja Wajdy „Wielki Tydzień”. Z reżyserem tym spotkał się w pracy jeszcze kilkakrotnie („Bigda Idzie”, „Makbet”, „Katyń”). Związany z teatrami Krakowa (Narodowy Teatr Stary, Teatr STU) oraz teatrami warszawskimi. Autor sztuk teatralnych granych na polskich scenach („BOTOX”, „Hiszpańska Mucha”, „Być jak Elizabeth Taylor”). W 2009 roku wydał zbiór wierszy dla dzieci „Dzikie zwierzenia i inne zdarzenia”. W roku 2016 ukazała się jego książka „Miasto O. Pocztówkowy Alfabet Opola”. W swojej pracy często odnosi się do zjawisk popkulturowych, przywołując współczesne postaci świata sztuki w szerokim aspekcie kulturowym.

Martyna Kliszewska - aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST w Krakowie oraz wydziału malarstwa i grafiki ASP w Łodzi. Zadebiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi w sztuce „Prorok Ilija” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. W teatrze tym pracowała min. z Kazimierzem Dejmkiem, Janem Polewką, Ondrejem Spisakiem. Pawłem Miśkiewiczem i innymi. Równocześnie od 2006 roku podjęła współpracę z warszawską Galerią Opera, gdzie wystawiła kolekcję unikatowych lamp własnego projektu. Od 2009 roku zajmuje się malarstwem. Obecnie gra na scenach teatrów warszawskich oraz na innych scenach w Polsce (Zazdrość, Hiszpańska Mucha, Być jak Elizabeth Taylor). Pracując w teatrze pozostaje nadal czynna jako malarka. Wystawiała swoje prace min. w warszawskiej Galerii Kuratorium, w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Częstochowie, Galerii Oblicza w Rybniku, a także na XX Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Projekt teatralny „FRIDA” był pierwszą próbą połączenia jej aktorskich i malarskich pasji.

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościSpektakl "Frida - Życie Sztuka Rewolucja" - plakat:

sobota 24 marca 2018 - 11:53:58 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja