Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Mróz niebezpieczny dla bezdomnych


Mróz niebezpieczny
dla bezdomnych


W lutym na terenie gminy Konstancin-Jeziorna znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Jednego z nich w pustostanie, a drugiego na przystanku autobusowym w Kawęczynie. Policja ustala przyczyny i okoliczności ich śmierci. Na ich śmierć mogło mieć wpływ wyziębienie organizmu. W najbliższym czasie mróz, który zagraża zwłaszcza bezdomnym, ma być jeszcze większy. Policja apeluje, by zwracać szczególną uwagę na osoby, którym z powodu niskiej temperatury grozi niebezpieczeństwo.


Być może na co dzień ich nie dostrzegamy. Jednak w Konstancinie-Jeziornie mieszkają bezdomni. Najczęściej kryją się w pustostanach, których nie brakuje na terenie naszej gminy. Zima jest dla nich szczególnie trudna - zazwyczaj tracą dorywczą, sezonową pracę, a niska temperatura może być śmiertelnie niebezpieczna. Chociaż bezdomni zazwyczaj sami nie szukają pomocy w schroniskach lub noclegowniach, często są one ich jedyną szansą na przeżycie mroźnej zimy.

Reklamy Google:


Od początku lutego na terenie naszej gminy znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł w pustostanie. Drugi został zabrany przez pogotowie z przystanku autobusowego w Kawęczynie przy ul. Wilanowskiej. Dokładne okoliczności i przyczyny ich śmierci są ustalane przez policję. Jednak raczej nic nie wskazuje na udział osób trzecich. Jedną z prawdopodobnych przyczyn ich śmierci jest wyziębienie organizmu. Policja i straż miejska apelują, by zimą zwracać szczególną uwagę na bezdomnych, nieprzytomnych, śpiących czy mocno pijanych, dla których przebywanie na mrozie może okazać się tragiczne w skutkach. Wyziębienie organizmu szybko może doprowadzić do śmierci.

Zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy podczas silnych mrozów sprawdzają miejsca pobytu osób bezdomnych, które pomieszkują w pustostanach, opuszczonych willach, lub w barakach czy altanach działkowych. Nie tylko ujemne temperatury są dla nich niebezpieczne, lecz także ogień, którym próbują się ogrzać, często wywołując pożary. Funkcjonariusze liczą na pomoc mieszkańców. Zawiadomienie służb może uratować życie. Jeśli bezdomny jest trzeźwy, może zostać odwieziony do schroniska, pod warunkiem, że się na to zgodzi. Natomiast osoba pod wpływem alkoholu trafi do izby wytrzeźwień.

Na terenie powiatu piaseczyńskiego pomoc osobom bezdomnym świadczą dwie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Monar - Markot w Bobrowcu (ul. Mazowiecka 76, tel. (22) 750 16 25, 730 035 999) i Fundacja „Szafirowa” w Zawodnem, w gminie Prażmów (ul. Franciszka Ryxa 9, tel. (22) 750 23 58). Bezdomni mogą tam liczyć na schronienie, nocleg, pożywienie, a także pomoc medyczną, psychologiczną, rzeczową i prawną. W obu placówkach jest w sumie ok. 140 miejsc.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


czwartek 08 lutego 2018 - 13:23:09 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja