Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Pomost przy Hugonówce dwa razy droższy?


Pomost przy Hugonówce
dwa razy droższy?


W tym roku w Konstancinie-Jeziornie nad Jeziorką przy ul. Mostowej naprzeciwko Hugonówki ma powstać duży, rekreacyjno-widokowy pomost. Przygotowania do jego budowy kolejny raz się przedłużają, bo pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Miasto chce przeznaczyć na budowę pomostu 650 tys. złotych. Tymczasem oferty złożone przez zainteresowane firmy były prawie dwukrotnie wyższe niż budżet samorządu na tę inwestycję.


Pierwszy pomost na Jeziorce powstał w ubiegłym roku przy moście na ul. Warszawskiej. Kosztował 180 tys. złotych. Kolejny, znacznie większy, już w ubiegłym roku miał być zbudowany przy Hugonówce. Jednak urzędnikom plany pokrzyżowały przedłużające się formalności. Okazało się bowiem, że konstrukcja częściowo znalazłaby się na prywatnych gruntach, na co magistrat nie uzyskał zgody właściciela. Pomost został przeprojektowany i dopiero pod koniec ubiegłego roku władze naszej gminy skompletowały całą dokumentację.

Reklamy Google:


W styczniu ogłoszono nawet przetarg, ale został unieważniony, ponieważ dwie zainteresowane firmy złożyły oferty znacznie przewyższające kwotę, którą samorząd planował wydać na pomost. Urzędnicy oszacowali koszty budowy na 650 tys. złotych. Tymczasem potencjalni wykonawcy wycenili prace na ponad 1,08 i 1,22 mln złotych. Już został ogłoszony kolejny przetarg. Jego wynik poznamy 8 lutego. Magistrat ma nadzieję, że tym razem uda się znaleźć tańszego wykonawcę. Urzędnikom śpieszy się z rozpoczęciem inwestycji, żeby pomost jeszcze tego lata mógł służyć mieszkańcom, turystom i kuracjuszom. Budowa ma potrwać 5 miesięcy, jeśli nie pojawią się jakieś nieoczekiwane komplikacje, które przedłużą prace budowlane.

Pomost ma stać się atrakcją Konstancina-Jeziorny, niczym molo w nadmorskich kurortach. Będzie służył nie tylko kajakarzom i spacerującym. Będzie na tyle duży, by można było na nim spędzać czas, odpoczywać, podziwiać widoki, dzieci będą mogły się na nim bawić. Ma być bezpieczny, oświetlony i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Znajdą się na nim, m.in. ławki i kosze na śmieci. Mają się tam odbywać także koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Główne wejście na pomost będzie prowadziło przez dwa istniejące filary dawnej, zabytkowej bramy wejściowej do willi, obecnej siedziby Konstancińskiego Domu Kultury. Drugie połączenie z brzegiem znajdzie się tuż za Hugonówką. Pomost o powierzchni 276 m² będzie drewniany, zbudowany na stalowych palach, wbitych w wodę. Konstrukcja będzie dwupoziomowa, nawiązująca do istniejącej architektury parku.

Nad Jeziorką w Parku Zdrojowym (na tzw. stawie Gołąbka) planowano zbudować jeszcze jeden podwójny pomost. Tym razem typowo kajakowy. Jednak jeszcze nie wiadomo kiedy powstanie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Pomosty nad Jeziorką
w Konstancinie


Nad Jeziorką w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej powstał pomost rekreacyjno-widokowy, z którego mogą korzystać zarówno spacerujący, jak i kajakarze. Kosztował 180 tys. złotych. Nad rzeką mają powstać jeszcze dwa pomosty - w Parku Zdrojowym oraz przy Hugonówce. Jednak z powodu przedłużających się formalności zostaną zbudowane prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.Pomosty nad Jeziorką
w Konstancinie


W tym roku nad Jeziorką w Konstancinie-Jeziornie powstaną pomosty rekreacyjno-widokowe, które będą służyć zarówno spacerującym, jak i kajakarzom. Pierwszy z nich zostanie wybudowany na odnodze rzeki przy ul. Warszawskiej, obok ronda Jana Pawła II. Kolejne zaplanowano w Parku Zdrojowym oraz przy ul. Mostowej, obok Konstancińskiego Domu Kultury. Natomiast przy ul. Pułaskiego nad Jeziorką ma powstać przystanek rowerowo-kajakowy.

czwartek 25 stycznia 2018 - 16:57:33 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja