Zaloguj się | Rejestracja

LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie - relacja

LOTTO Poland Bike Marathon w Konstancinie
- relacja i zdjęcia

W niedzielę, 20 września w Konstancinie-Jeziornie rywalizowali kolarze. W Parku Zdrojowym, na linii startu XIV etapu LOTTO Poland Bike Marathonu stanęło aż 850 zawodników. W imprezie organizowanej przez byłego kolarza Grzegorz Wajsa wzięli udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, dzieci i młodzież. Uczestnicy imprezy ścigali się na trzech dystansach, wytyczonych na terenie naszej gminy.

LOTTO Poland Bike Marathon w ubiegłym roku zadebiutował w Konstancinie-Jeziornie. Impreza okazała się na tyle udana, że zarówno organizatorzy, jak i władze naszego miasta zdecydowali się ją powtórzyć. Kolejny raz nasza gmina była miejscem prawdziwego kolarskiego święta.

Podobnie jak w ubiegłym roku, start i metę zlokalizowano w Parku Zdrojowym. Przy amfiteatrze wyrosło rowerowe miasteczko, w którym można było nie tylko naprawić rower, zakupić części czy akcesoria, lecz także się posilić lub wziąć udział w rodzinnych konkursach oraz różnych zabawach. W tym roku w konstancińskiej rywalizacji wzięło udział aż 850 zawodników, którzy ścigali się na trzech dystansach. Sportowcy przyjechali nie tylko z sąsiednich miejscowości i z Warszawy, lecz także z innych cześci naszego kraju. Imprezę zainaugurował Kazimierz Jańczuk, Burmistrz Konstancina-Jeziorny, który przywitał zawodników, a następnie życzył im dobrej zabawy oraz świetnych wyników.

Na dystansie FAN (9 km) wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych rozegrano otwarte Mistrzostwa Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim. W kategorii dziewcząt wygrała Hanna Kuratczyk. Drugie miejsce na dystansie FAN zajęła Marta Rusek, a jako trzecia do mety dojechała Hanna Praszczałek. Najszybszy z chłopców okazał się Adam Jakubowski. Wicemistrzem Konstancina-Jeziorny został Dawid Rosochacki, a trzecie miejsce zajął Michał Lachowicz.

Rywalizację na dystansie MINI (34 km) wśród panów wygrał Michał Góralewski, z grona pań najlepsza była Izabela Macutkiewicz. Na najdłuższym dystansie MAX (64 km) wygrał natomiast Ernest Kurowski. Spośród kobiet jako pierwsza metę przekroczyła Katarzyna Pakulska. Warto również zaznaczyć, że najlepszy zawodnik pokonał najdłuższy dystans w bardzo dobrym czasie 2:06:50. Podczas imprezy zawodnicy zapewnili kibicom wiele emocjonujących pojedynków na ostatnich metrach trasy. Nie zabrakło efektownych finiszów. Po rywalizacji laureaci wszystkich kategorii odebrali nagrody. Dekoracja najlepszych zawodników odbyła się na scenie konstancińskiego amfiteatru.

Ponadto na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross mieli również najmłodsi w wieku od 2 do 6 lat, którym pomagali i kibicowali rodzice oraz dziadkowie. W zawodach wzięły udział całe rodziny, które świetnie się bawiły, przemierzając konstancińskie szlaki. Wśród uczestników rozlosowano również kilkadziesiąt nagród, m.in. bidony, czapki, koszulki i akcesoria rowerowe.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Zobacz artykuły powiązane:

Poland Bike Marathon
w Konstancinie - zdjęcia

W sobotę 20 września 2014 r. w Konstancinie-Jeziornie rywalizowało około 1000 kolarzy. Na terenie naszej gminy odbył się XI etap LOTTO Poland Bike Marathonu, amatorskiego wyścigu, który przyciągnął do uzdrowiska mnóstwo sympatyków rowerów górskich. Start i metę zlokalizowano w Parku Zdrojowym, gdzie stanęło również kolarskie miasteczko z rodzinnymi atrakcjami.

poniedziałek 21 września 2015 - 09:20:51 | Komentarze: 0