Zaloguj się | Rejestracja

Poland Bike Marathon w Konstancinie - zdjęcia

Poland Bike Marathon
w Konstancinie - zdjęcia

W sobotę 20 września w Konstancinie-Jeziornie rywalizowało około 1000 kolarzy. Na terenie naszej gminy odbył się XI etap LOTTO Poland Bike Marathonu, amatorskiego wyścigu, który przyciągnął do uzdrowiska mnóstwo sympatyków rowerów górskich. Start i metę zlokalizowano w Parku Zdrojowym, gdzie stanęło również kolarskie miasteczko z rodzinnymi atrakcjami.

W sobotę w naszym miesicie odbyło się prawdziwe kolarskie święto. W LOTTO Poland Bike Marathonie wystartowało około 1000 kolarzy. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała nie tylko rywalizacji, lecz także wypoczynkowi i zabawie na świeżym powietrzu. Dla kolarzy przygotowano różnorodne trasy, przebiegające przez najpiękniejsze obszary naszej gminy (m.in. Chojnowski Park Krajobrazowy, tereny nadwiślańskie oraz szlaki nad Jeziorką) oraz kolarskie miasteczko, które stanęło w Parku Zdrojowym. W miasteczku kolarze mogli się posilić i zrobić przegląd swoich rowerów, a najmłodsi chętnie odwiedzali Chatkę Małolatka, w której były m.in. malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, a także konkursy.

Kolarze wystartowali z Parku Zdrojowego - sygnał do rozpoczęcia zawodów dał im burmistrz Kazimierz Jańczuk. Sportowcy zmierzyli się na trzech dystansach: MAX (64 km), MINI (33 km) oraz FAN (9 km). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross mieli również najmłodsi w wieku od 2 do 6 lat. W parku ścigało się aż 100 maluchów, którym pomagali i kibicowali rodzice oraz dziadkowie.

Na dystansie FAN (ok. 100 uczestników) wśród uczniów i uczennic szkół podstawowych rozegrano otwarte Mistrzostwa Konstancina-Jeziorny w kolarstwie górskim. Wśród dziewcząt wygrała Aleksandra Lach. Drugie miejsce na dystansie FAN zajęła Maja Płończyk, a jako trzecia do mety dojechała Kinga Matuszewska. Najszybszy z chłopców okazał się Mateusz Jakubiuk. Wicemistrzem Konstancina-Jeziorny został Kacper Szabłowski, a trzecie miejsce zajął Dominik Kucharek.

Po emocjonujących i efektownych finiszach na mecie, najlepsi kolarze we wszystkich kategoriach zostali uroczyście nagrodzeni na scenie konstancińskiego amfiteatru. Medale puchary i nagrody wręczali m.in. burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Grzegorz Wajs - utytułowany kolarz i organizator cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Rywalizację na dystansie MINI (34 km) wśród panów wygrał Michał Kostrzewa, z grona pań najlepsza była Izabela Macutkiewicz. Na najdłuższym dystansie MAX (64 km) wygrał Damian Walczak. Natomiast spośród kobiet jako pierwsza metę przekroczyła Katarzyna Różycka. W obu kategoriach wystartowało łącznie ok. 800 kolarzy, nie tylko z Konstancina-Jeziorny i sąsiednich miejscowości, lecz także z Warszawy, innych miast województwa i kraju. W zawodach wzięły udział całe rodziny, które świetnie się bawiły, przemierzając konstancińskie szlaki. Wśród uczestników rozlosowano również kilkadziesiąt nagród, m.in. bidony, czapki, koszulki i akcesoria rowerowe.

Zawody były wspaniałą promocją krajobrazów uzdrowiska i zdrowego trybu życia. Miejmy nadzieję, że cykl w przyszłym roku również zawita do Konstancina-Jeziorny.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Zobacz artykuły powiązane:

w Konstancinie

W sobotę 20 września LOTTO Poland Bike Marathon zawita pierwszy raz do Konstancina-Jeziorny. Kolorowe miasteczko kolarskie, Biuro Zawodów oraz start i meta jedenastego etapu tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich znajdą się na terenie Parku Zdrojowego.

poniedziałek 22 września 2014 - 08:48:55 | Komentarze: 0