Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

"Śniadanie daje moc" w Konstancinie (więcej...)


"Śniadanie daje moc"
w Konstancinie


W czwartek 8 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Konstancinie-Jeziornie przy ulicy Wojewódzkiej odbyła się akcja "Śniadanie daje moc". Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania nauczyciele i rodzice przygotowali dla najmłodszych uczniów przepyszny, a co najważniejsze, zdrowy poczęstunek. Konstancińska szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Partnerstwo dla Zdrowia, w której bierze udział ponad 4300 placówek z całej Polski.


Czwartkowy poranek 8 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Konstancinie-Jeziornie był wyjątkowy, ponieważ dla uczniów klas I-III przygotowano mnóstwo zdrowych pyszności. Kolorowe stoły ustawione na korytarzu uginały się pod ciężarem smakowitych naleśników, kolorowych warzyw i owoców, sałatek, jajek, bułeczek, produktów zbożowych, orzechów, domowych ciast i ciasteczek, dżemów, konfitur i innych przetworów. Nie zabrakło również jogurtu, kakao, mleka i soków.

Reklamy Google:


Stoły nie tylko kusiły przepysznymi produktami, lecz także zachęcały barwnymi dekoracjami. Dlatego też maluchy chętnie się częstowały, napełniając talerzyki po brzegi. Co niezwykle istotne, serwowane potrawy były również opisane, by dzieci mogły dowiedzieć się o ich walorach odżywczych.

Wszystkie smakowitości przygotowali rodzice. "W naszej szkole od wielu lat uczymy dzieci zdrowego trybu życia" - podkreśla Paulina Karczmarczyk, dyrektor ZS nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. "Dlatego chętnie i aktywnie bierzemy udział w różnych akcjach promujących postawy prozdrowotne".

W placówce ostatnio był realizowany program "Owoce w szkole". Dlatego też dyrekcja, nauczyciele i rodzice chętnie przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie daje moc", organizowanej przez Partnerstwo dla Zdrowia, złożone z producentów zdrowej żywności. Śniadanie poprzedziły zajęcia, w trakcie których dzieci dowiedziały się, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Dzieci nauczyły się również, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Ogólnokrajowa akcja, w której wzięło udział ponad 4300 szkół, odbyła się 8 listopada - w Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, ustanowiony w 2007 roku. Najważniejszymi celami programu są zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Z badań wynika, że mnóstwo dzieci w Polsce niestety nie jada śniadań, co wynika nie tyko z sytuacji materialnej rodzin, lecz także z braku świadomości rodziców i samych uczniów.

Szkoła w Konstancinie-Jeziornie ma zamiar kontynuować kampanię. W klasach zostaną utworzone kluby śniadaniowe, których działalność polegać będzie nie tylko na wspólnym jedzeniu pierwszego posiłku w szkole, ale przede wszystkim na przekazywaniu najmłodszym wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Warto dodać, że zarówno w Zespole Szkół nr 1, jak i w innych konstancińskich placówkach 24 października odbyła się akcja "Jabłuszko". Do szkół trafiło prawie 900 kg jabłek, podarowanych przez firmę "Inter-Trade" z Konstancina-Jeziorny. Rozdano ok. 2 tys. owoców. Organizatorem akcji "Jabłuszko" był Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zespół Szkół nr 1 - ul. Wojewódzka 12, Konstancin-Jeziorna
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Dzień Janusza Korczaka
w Konstancinie


W Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Wojewódzkiej w Konstancinie-Jeziornie w dość nietypowy sposób uczczono Dzień Edukacji Narodowej, który w całej Polsce jest obchodzony 14 października. W piątek 12 października w szkole zorganizowano Dzień Janusza Korczaka - wybitnego pedagoga, lekarza, pisarza i działacza społecznego, który całe swoje życie poświęcił osieroconym dzieciom. Nasza redakcja została zaproszona na tą uroczystość.


Piknik rodzinny
w ZS nr 1 - relacja


W sobotnie popołudnie, 26 maja, teren Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej przeżywał istne oblężenie. Setki mieszkańców Konstancina-Jeziorny wzięły udział w Pikniku Rodzinnym, który obfitował w liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednym z patronów medialnych pikniku był portal Konstancin24.eu. Zapraszamy na relację z imprezy.


VII Festyn Rodzinny w Konstancinie - relacja!

W słoneczne sobotnie przedpołudnie
11 czerwca, w Zespole Szkół Nr 1 w Konstancinie przy ul. Wojewódzkiej 12, odbył się Festyn Rodzinny, który odwiedziło kilkuset mieszkańców naszego miasta. Teren szkoły tętnił życiem i zabawą. Zorganizowano mnóstwo atrakcji, wśród których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Doskonale bawiły się całe rodziny. Nasz portal był patronatem medialnym fantastycznego festynu.

środa 14 listopada 2012 - 06:27:08 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja